preview

Škola Michael - Vyšší odborná škola umělecké a reklamní tvorby a Střední odborná škola umělecké a reklamní tvorby s.r.o. Praha 4

Video

VOŠ Michael navazuje na 18letou tradici Střední školy reklamní a umělecké tvorby Michael. V moderně vybavených prostorách, učebnách a ateliérech jsme v září 2011 "odstartovali" první semestr nové vyšší odborné školy. Nabízíme atraktivní pomaturitní studium ve vzdělávacím programu MULTIMEDIÁLNÍ TVORBA V REKLAMĚ se třemi zaměřeními: Fotografická tvorba, Grafický design a Filmová tvorba.

Co zde můžete studovat?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Fotografická tvorba

Design interiéru

Grafický design

Filmová tvorba

Filmová produkce

Scenáristika

Dny otevřených dveří

Srdečně Vás zveme na náš den otevřených dveří.

Dny otevřených dveří ve školním roce 2021/2022
 

Určené pro uchazeče o studium s nástupem od 1. 9. 2022.

vždy 14.00--16.00 h

ČT  17. 3. 2022
ČT  21. 4. 2022
ČT  19. 5. 2022
ČT  26. 5. 2022

Přihláška ke studiu na VOŠ se podává do 31. 5. 2022.

Filmové obory (film, scenáristika, produkce) a Design interiéru - budova CHODOV, Machkova 1646, Praha 4.
Fotografická tvorbaGrafický design - budova PANKRÁC, Na Pankráci 54, Praha 4.

Podrobné informace o škole

MICHAEL – Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby, s.r.o. poskytuje vzdělávání v oborech management a produkce i uměleckých specializacích, zaměřených na fotografickou a filmovou tvorbu, grafický design či design interiéru. Jako jediná škola v České republice nabízí Michael kompletní edukaci a odbornou přípravu v oblasti reklamy. Maximální měrou propojuje teorii s praxí, včetně systematické spolupráce studentů napříč obory. Ve škole učí řada oborových profesionálů a osobností české umělecké scény. Pedagogové jsou erudovaní a zapálení pro věc a toto nadšení přenáší i na svoje studenty. Výuka probíhá v nadstandardně vybavených učebnách a ateliérech. Studenti školy Michael mají rozšířenou výuku anglického jazyka. To jim umožňuje se formou odborných stáží a výměn se zahraničními školami zapojovat do vzdělávacích programů EU – ERASMUS+.

Během studia absolvují studenti odborné praxe v renomovaných grafických a fotografických ateliérech, mediálních či filmových společnostech, reklamních agenturách nebo kulturních institucích. Zde získávají důležité praktické zkušenosti a kontakty, které následně s úspěchem uplatňují ve své profesní kariéře. Škola vychovává kreativní a samostatné osobnosti s tvůrčími schopnostmi a s předpoklady pro další úspěšné studium a profesní růst.

Zázemí a vybavení

V sedmi pavilonech obklopených rozlehlou zahradou jsou prostorné učebny a specializovaná pracoviště pro výuku odborných předmětů. Nacházejí se zde fotografické ateliéry se zatemněním, denním světlem, fotokomora, grafické dílny a ateliéry, počítačové učebny vybavené počítači Mac i PC, odborná učebna pro praktickou výuku postprodukce a animační tvorby, samostatné multimediální pracoviště s filmovými ateliéry, zvukovým a střihovým studiem, byla vybudována projekční místnost – školní kino, které je určeno nejen k promítání filmů, ale i na barevnou úpravu a postprodukci filmu (color grading), úlohu galerie studentských prací plní Reklamní klub, který je vybaven multimediální produkcí, slouží jak pro prezentaci klauzurních a absolventských prací studentů, ročníkových a oborových výstav, tak pro výuku některých odborných předmětů. Podívejte se, co vše je studentům k dispozici.

Historie školy

Střední škola reklamní a umělecké tvorby Michael vychovává profesionály již 27 let. Jejím zakladatelem byl v roce 1994 reklamní textař Zdeněk Štěpánek, legenda oboru. Od té doby se z názvu školy stala renomovaná značka.

Škola Michael poskytuje v této oblasti jedinečně všestranné vzdělání, což ji odlišuje od obdobných škol v ČR.

  • Škola Michael - Vyšší odborná škola umělecké a reklamní tvorby a Střední odborná škola umělecké a reklamní tvorby s.r.o. Praha 4
  • Machkova 1646, 149 00 Praha 4
  • https://www.akademiemichael.cz/

Diskuze