preview

Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava-Mariánské Hory, příspěvková organizace

Popis

Založeno 1968. 
I když naše škola v průběhu 50 let měnila často své působiště, našli si studenti k nám vždy cestu. V dnešní době snad není v Ostravě či jejím okolí instituce zaměřená na sociální práci, ve které by nepůsobil náš absolvent.

VOŠS nabízí 490 studentům kvalitní výuku a odbornou praxi, vysokou míru uplatnění na trhu práce a na VŠ (86 %), stáže, exkurze, zapojení do projektů, knihovnu, studovnu, ubytování a stravování. Dále přednášky, semináře, workshopy, akreditované kvalifikační kurzy a kurzy celoživotního vzdělávání, kurz znakované češtiny, účast na charitativních akcích a dobrovolnictví. Studenti se uplatňují ve státní správě a samosprávě, neziskových organizacích, zařízeních sociálních služeb, občanských poradnách, zdravotnických zařízeních atd.

 

Co zde můžete studovat?

Stačí se podívat jedním klikem do brožury Absolvent.cz

brochure

Nebo se podívejte na sociální stránky školy

WWW: https://www.voss-ova.cz/index.php
Facebook: https://www.facebook.com/voss.ova/
Zaměření školy: Sociální vědy a filozofie, Pedagogika
Typ školy: Veřejná
Bezbariérový přístup: Ano

Studijní programy/obory: (název, forma studia, titul)

Sociální práce

Sociální pedagogika

Podrobné informace o škole

Vyšší odborná škola sociální, Zelená 2824/40A , 702 00 Moravská Ostrava. VOŠS nabízí v denní, dálkové a kombinované formě: Obor vzdělání: 75-32-N/.. Sociální práce a sociální pedagogika, Vzdělávací program: 75-32-N/01 Sociální práce. Moderní škola s více než čtyřicetiletou tradicí je členem ASVSP a AVOŠ. Prestiž mezi odbornou veřejností a vzdělávacími institucemi je vynikající. Prioritou je připravit absolventy pro praxi v oblasti sociální práce a sociálních služeb.

Diskuze