O projektu

Hlasování VOŠka Roku je prestižní anketou mezi studenty a absolventy vyšších odborných škol v České republice, která hodnotí kvalitu výuky, prostředí pro výuku a další parametry spojené se studiem na dané škole.

Impulsem ke vzniku projektu VOŠkaRoku.cz byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé typy škol v ČR podle různých kritérií.

Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybělo a stále chybí je pohled studenta či absolventa na svoji školu. Pohled studenta či absolventa je podle nás zásadní a vypovídá o kvalitě výuky a prostředí pro výuku více, než jiná "tvrdá" kritéria, jakkoliv tato kritéria považujeme za důležitá.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je podle nás kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti, dnes zájemci o studium. 

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.

V anketě studenti a absolventi odpoví kromě několika demografických otázek také na 20 otázek + 4 otázky doplňkové. Vyplnění otázek je rychlé a jednoduché.

Tuto metodiku, která zjišťuje názory současných studujících a absolventů na kvalitu výuky a prostředí pro výuku na dané škole, jsme připravili společně s odborníky na sociologický výzkum - Johanou Chylíkovou a Martinem Buchtíkem.

Výsledné žebříčky podle této metodiky budou k dispozici po ukončení hlasování a zpracování výsledků.  

-----------------------------------------------------------------------------------

Studenti a absolventi vyšších odborných škol, nezapomeňte hlasovat a ohodnotit tak svoji školu!

HLASUJTE ZDE

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Otázky (a odpovědi), které jsme k našemu projektu dostali:

1. Projekt se Vám líbí a chtěli byste ho nějak podpořit. 
Velmi děkujeme za zájem. Nejlépe nás můžete podpořit tak, že budete informovat (zejména prostřednictvím Facebooku nebo emailem) Vaše spolužáky, aby také hlasovali. Budete-li se chtít zapojit víc (např. pomoci nám vylepit plakát na Vaší škole), stáhněte si plakát v PDF nebo JPG z této stránky "Jak se zapojit" nebo nám napište na kontakt uvedený v sekci Kontakty.

2. Projekt se Vám líbí a chtěli byste kontakty na naše programátory. 
Děkujeme za uznání. Napište nám na kontakt uvedený v sekci Kontakty a my Vás s našimi programátory spojíme.

3. Otázky týkající se objektivnosti hlasování. 
S nejlepším svědomím věříme, že hlasování má vypovídající hodnotu a že je objektivní. Asi není reálné, že se zúčastní všichni studenti nebo absolventi všech škol v ČR. Ale čím více studentů a absolventů se do projektu zapojí, tím budou výsledky objektivnější. I vy nám můžete pomoci tím, že o hlasování řeknete svým kamarádům a spolužákům.